21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Македонија/Бугарија: Соработка за спорт и млади

Македонија и Бугарија потпишаа меморандум за соработка во областа на спортот и младите. Дел од предвидените активности подразбираат и одржување на Ултра маратон на територијата на Македонија, Бугарија и Албанија. Од страна на Агенција за млади и спорт е предложено одржување на средношколски игри во Охрид со учество на над 600 учесници од двете земји. Друга активност , со која се дополни оперативниот план е посета на Младинските центри во Бугарија, кој работи  согласно стандарди на Совет на Европа, со цел размена на искуства.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles