19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Европски куп  во кик бокс во Кралево, Србија

Во  Кралево, Србија, се одржа  европскиот  куп во кик бокс. Учествуваа двајца кик боксери на Гладијатор од Штип. Штипските кик боксери освоија едно второ место. Го освои Ива Петрова, која во финалето загуби од   Србинка. Јован Данилов, кој е најмлад член на Гладијатор  загуби од Бугарскиот претставник

„Задоволен сум од борбите на  нашите двајца претставника. Се бореа  одлично, но сепак против себе  имаа поискусни противници…“- рече педагогот Шенол Асанов

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles