20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

М.Каменица: Изгрдаба и проширување на паркинзи

Македонска Каменица започн со изградба на нови и проширување на постоечките паркинг простори, но и со партерно уредување на повеќе локации во Општината. Воедно се упатува апел до граѓаните хаварисаните возила да ги дислоцираат, а доколку не го сторат тоа, по 01.мај Општина Македонска Каменица и ЈП Камена Река ќе пристапат кон дислоцирање на трошок на сопствениците.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles