1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Чешиново Облешено набавува комунално возило

Општина Чешиново Облешево потпиша договорот за набавка на возило за собирање и транспорт на цврст отпад . Со ова,  комуналниот  отпад ќе се собира  уште во  неколку  населени места од општината. Набавката на возилото се реализира со кредит од Меѓународната банка за обнова и развој преку Проектот за подобрување на општински услуги.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles