14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

ЖФК „Каменица Саса“ се засилува

Две досегашни фудбалерки од клубските младински категории преминуваат во сениорскиот тим на двократниот македонски шампион.Стратегот на Шампионскиот тим, Зоран Златковски изјави дека, “Станува збор за 15-годишната Јована Лазарова и една година повозрасната Марија Јаневска. Исклучително талентирани играчи, каде Лазарова е играч од средниот ред и како досегашен капитен на младинскиот состав на ЖФК Каменица САСА дава одлична игра во натпреварите за младинскиот состав”. Додека за Марија Јаневска, стратегот Златковски истакна дека е “одличен млад голман, кој во сениорскиот тим ќе продолжи да напредува и со добиената потребна минутажа ќе го стекне потребното искуството за редовни настапи во Првата македонска фудбалска лига – жени”

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles