16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Кривична и притвор за штипјанец поради дрога

СВР Штип поднесе кривична пријава против 50-годишно лице од Штип со иницијали Д.Ц.  поради производство и пуштање во промет на наркотични дроги. По добиена судска наредба при претрес на дом и други простории во Штип кај  Д.Ц.  пронајдена и одземена е наркотична дрога хероин.  Од страна на судија на претходна постапка одредена и е мерка притвор во траење од 30 дена во затвор Скопје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles