15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Ноќеска почнува летното сметање на времето

Ноќва почнува летното сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час напред, што значи дека наместо два ќе биде три часот по полноќ. Часовниците се поместуваат двапати годишно, на последниот викенд од март и октомври. Поместувањето кон летното, односно зимското сметање на времето е со цел да се заштеди енергија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles