21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Одржан Злетовскиот маскенбал

По две годишна пауза, се одржа Злетовскиот маскенбал на кој учествуваа учениците од подрачното училиште “Кирил и Методиј”.  Учениците ги претставија маските кои ги изработија заедно со своите ментори, а жирито одбра три најдобри маски кои ќе го претставува училиштето на Пробиштипскиот маскенбал.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles