16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Реконструирано игралиште во Пробиштип

Завршена е реконструкцијата на игралиштето кај Полициската станица. Со репарација на дрвена ограда,кошевите,головите како и поставување на вештачка трева истото е веќе подготвено за употреба и прилагодено за одбојка и мал фудбал. Општина Пробиштип за овој проект одвои средства во висина од 690 000 денари

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles