11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Се менува канализационата траса во Лозов Расадник

Заради несоодветно решение на канализационата мрежа изградена во претходните години , се менува трасата улиците во Лозов Расадник во Свети Николе. Канализација ќе се постави по нови коти заради поврзување на куќите кои досега не можеа поради големите пропусти. По поврување на  сите домаќинства, ќе следува и  асфалтирање на потегот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles