15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Фатени дрвокрадци во  Делчево

Две лица се приведени, а одземена е и поголема количина на огревно дрво во акција за спречување на дрвокрадство во Делчево.

Во акцијата учествувале полиција и шумска полиција, а откриени се возило и трактор натоварени со бесправно исечни огревни дрва. Одземените предмети се предадени на Шумска полиција за понатамошна постапка. против двете лица ќе биде поднесена кривична пријава за кражба и пустошење на шуми.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles