16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Малите партии силно притискаат  за една изборна единица. Овој систем има аномалии, тврдат од  Интегра и Демократскиот сојуз.

Малите партии  повторно силно притискаат  Македонија да биде една изборна единица.  Велат дека сегашниот изборен систем има  аномалии со сериозни последици  за државата и граганите а во интерес на СДСМ и  ВМРО ДПМНЕ.

Според   Ристовски и Трајанов, потребен е сериозен општествен притисок  бидејки  една изборна единица е реална  политичка слика.

Во време на изборна година, потенцираше Ристовски во синокешното гостување на ТВ Стар, двете најголеми партии од држвата инкасираат по речиси 2 милиони евра  што нив ги прави   корпорациски мокни, за разлика од една Франција каде достап до пари и  медиумски простор сите  имаат подеднакво.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles