15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

По 30 години се менува канализационата мрежа во нас Три Чешми

По 30 години се менува дел од канализационата мрежа во штипската населба  Три Чешми. од денес, екипи на ЈП исар таму интензивно работат на промена на старото со ново:

За овдешните жители, ова е решение на долгогодишен проблем :

Слични активности за обнова на водоводна и канализациоан мрежа од Исар најавуваат и за други населби во општината:

Активностите на Исар се дел од годинашнава програма за работа кои се реализираат непречено и покрај големите проблеми со кои Претпријатието се соочва поради непланирано високата цена на струјата и горивото.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles