15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Албанија: СПАК: Бара апсење на пратеник од ПС

Албанското специјално јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара апсење на социјалистичкиот пратеник Алќи Блако за корупција, перење пари и злоупотреба на службената положба. За таа цел доставено е барање до законодавниот дом за одземање на пратеничкиот имунитет, а во меѓувреме Блако преку социјалните мрежи соопшти дека ќе се откаже од мандатот со цел невиноста да ја докаже како обичен граѓанин.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles