12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Конечно завршена реконструкцијата на улицата „Панче Караѓозов“ 

По подого време завршена е реконструкцијата на улицата Панче Караѓозов која во подолг период беше во прекин поради временските услови. Станува збор за реконструкција која опфаќаше менување на канализациона мрежа, асфалтирање и реконструкција на тротоарите кои чинат вкупно околу 13 милиони денари.

На оваа завршница овдешните жители чекаа долго време, но сепак задоволни од сработеното мислат дека ова е решение за подолг период.

Асфалтирањето во овој дел од градот продолжува и понатаму па Јорданов најави реконструкција и на други улици.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles