15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Протест на БК Олимпија од Штип на седми о.м.

Борачите на штипскиот БК Олимпија најавија мирен протест на градскиот плоштад на седми овој месец. Причина за овој чекор, како што наведуваат во денешното соопштение до јавноста се нивните заложби за повлекување на суспензијата од страна на федерацијата на боречки спортови, што ја изрече на овој клуб во 2019 година поради инцидент во натпреварот со  Лирија во Скопје.во соопштението мегудругото стои…

БК Олимпија ја известува јавноста дека по сите поднесени барања и искористени правни механизми, до Агенцијата за спорт и млади на Македонија и Федерацијата на боречки спортови на Македоинија,и по разговорите со одредени членови од МОК,во врска со неоснованата суспензија на нашиот клуб, и немањето желба за изнаогање на решение на проблемот, БК Олимпија е приморана на непопуларната мерка оддржување на мирен протест, што ќе се оддржи на 7 Април годинава на штипскиот градски плоштад…

Протестот е закажан за 12.30 минути со единствено барање, враќање на клубот во рамките на Федерацијата на боречки спортови на Македонија…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles