19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: ЈАНАФ најави прекин на испорака на нафта за НИС

Јадранскиот нафтовод  соопшти  дека во санкциите воведени кон Русија е вклучен и договорот за транспорт на сурова нафта склучен со Нафтената индустрија на Србија, по што е можен прекин на испораките на нафта за нафтената индустрија на Србија. Доколку тоа се случи, рафинеријата нема да може да продолжи со работа иако двете комопании  имаат договор  за соработка кој важи до 31 декември 2022 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles