21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Албанија: Богатите семејства да плаќаат поскапа струја

Албанскиот премиер Еди Рама на денешната пленарна седница најави дека се прави студија со која ќе се разгледа можноста богатите домаќинства да плаќаат поскапа електрична енергија. За останатите домаќинста нема да има покачување на сметката за струјата и покрај енергетската криза и неповолната хидролошка состојба од која зависи домашното производство. Претходно Владата соопшти дека ќе мора да потроши околу 550 милиони евра за увоз на електрична енергија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles