11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Епидемиолозите контра министерот за здравство

Поради зголемениот број новозаразени во Грција, Комисијата на епидемиолози предложила да нема никакво олабавување на мерките до 1 мај. Ова би значело дека Велигден ќе биде со постоечките мерки. Иако министерот за здравство Танос Плеврис, минатата седмица најави можно олабавување на мерките од средината на април, сепак според епидемиолозите во моментов има разгорување на епидемијата и не треба да се поттикнува, укинување на мерките треба да се донесе кога ќе се намали бројот на случаи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles