11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Запленети нелегално исечени дрва во Беровско

Тракторска приколка натоварена со борови трупци без соодветна документација е пронајдена во близина на беровското село Русиново. Од екипи на Шумско стопанство  „Малешево“ приколката со трупците биле одземени за понатамошна постапка. Извршен бил увид од ОВР Берово на местото на настанот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles