14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Вучиќ: По изборите се повлекувам од лидер во СНС

Претседателот на Србија и кандидат за претседател на Српската напредна партија Александар Вучиќ, изјави дека по изборите ќе учествува во изборот на влада, а потоа ќе поднесе оставка од раководството на партијата. Според него десетгодишното лидерство е доволно време во кое партијата нема никаде изгубено, и сега е време некој друг да и се посвети.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles