15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Штипскиот клуб Осенсеи на ЕП во Крит

Утре стартува ЕП во Џиу Џицу на Крит. Помеѓу учесниците е и штипскиот клуб Осенсеи. Во борбата за медали ќе се вклучат Даниел Николиски во категоријата до 55 кг.Додека Станислав ќе се бори во категоријата до 60 кг. Како и секогаш и овојпат се очекуваат медали од штипските џиу џицу натпреварувачи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles