11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Заврши рокот за пријавување за панзионерска помош

Над 6.000 барања се пристигнати  до штипското здружение на пензионери, по објавениот оглас за помагање на нивните членови. Првите кои ќе ја добијат помошта во вид на финансии или социјален пакет е крајот на април. Приоритени се членовите кои примаат најниски пензии изјави претседателот на Здружението Ристе Нетков. Во Штип и Карбинци евидентирани се над 10 илјади пензионери.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles