11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

М.Каменица:  Oзеленување околу градската депонија

Со вклучена крупна механизација во активностите за чистење на градската депонија во Македонска Каменица, вработените во ЈП Камена Река започнаа акција за озеленување на просторот и засадување на дрвореди со зимзелени садници на поширокиот заштитен појас околу депонијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles