15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Неделков: По 11 април нема настава

Претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура Јаким Неделков во дебатниот магазин „Click Plus“  објасни како би се одвивал образовниот процес при генералниот штрајк, кој е најавен од 11 април:

„Штрајк значи престанување на работниот процес, конкретно ние во училиштата и градинките работен процес ни е работа со учениците, односно со децата во градинка, а тоа значи дека нема да се изведуваат згрижувачки и воспитно-образовни активности. Тоа значи дека вработените во овие установи ќе бидат во класичен штрајк“, вели Неделков.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles