15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Претреси во Кочани.  Затворена компанија и  пронајдено големо количество украден метал

Неколку часовен претрес во Кочани, на 4 локации во Кочани, пронајде поголема количина на метал и расветли неколку кривични дела , меѓу кои тешки кражби, кражби, помагање, загрозување на животна средина.

Во координираната  акција учествуваа тимови од неколку надлежни институции како полиција, обвинителство, пазарен и инспекторат за животна средина.

По целосно документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles