14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Признание за европскиот шампион Егоров од Агенцијата за млади и спорт и штипската општина

Признание и плакета за освоената европска титула денеска борачот на штипски Балканец Владимир Егоров доби од Агенцијата за млади и спорт. Несомнено дека оваа како што директорот на Агенцијата Наумче Мојсосвски ја нарече златна генерација уште долго ќе не радува на вакви и поголеми спортски успеси.

Европскиот шампион, видно возбуден  само се заблагодари на сите за укажаната поодршка.

Штипската општина организираше свечен пречек на европскиот шампион во борење Владимир Егоров. Титулата европски шампион Егоров ја освои на неодамна оддржаното европско првенство во борење во Будимпешта, Републиока Унгарија. До титулата дојде откако на поени го победи противникот од Азербејџан.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles