14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Отворањето на границите ги извлекува туристичките агенции од јазот на дефицитот. Склучени првите аранжмани. Интересот за патувања се зголемува

Отворањето на границите ги извлекува туристичките агенции од јазот на дефицитот. Склучени се првите аранжмани. Интересот за патувања се зголемува, тврдат туристичките работници…

Согласно пројавениот интерес склучени се и првите аранжмани

Овие оптимистички најави се чекор напред кон заздравување на туристичката дејност по двегодишна апстиненција, бидејќи токму оваа гранка беше една од најпогодените од пандемијата, кога работата на туристичките работници падна дури над 90 проценти,а повеќе тристички агенции ставија клуч на врата…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles