11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

ЕВН убедливо доцни со испорака на сметките за струја. Граѓаните реагираат на за нив болно акумулирање на долгови 

Сметките за плаќање струја ЕВН од нова година наваму не ги испорачува на време. Граѓаните реагираат дека непотребно на нив им се пролонгира плаќањето , ин се пореметува ритамот на плаќање и ги става во неизвесност.

„ ЕВН Македонија ги користи услугите на Македонска пошта за достава на фактури за потрошена електрична енергија до корисниците“, велат од ЕВН.

Освен доцнењето на сметките, чест проблем за граѓаните е и доставата на евидентно повисоки сметки  од страна на ЕВН. Како овие грешки можат да се исправат.

На страницата evnonline.mk на многу брз и едноставен начин корисниците може да се регистрираат за добивање на фактурите за електрична енергија по електронски пат или да креираат кориснички профил „Мој ЕВН Хоме“ и во секое време да бидат во можност да преземат фактури. Со овие услуги фактурите ќе ги добиваат навремено и го ќе избегнуваат моментот на недобивање на истите“, појаснуваат од  ЕВН

ЕВН работи во Македонија од 2006 година. ЕВН ги снабдува сите домаќинства во Македонија, како и компаниите кај кои бројката на вработени не надминува 50 лица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles