11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Европски Парламент: Се бара истрага за фирмите на Ѓукановиќ

Европратениците поднесоа 236 амандмани на нацрт-извештајот на тој парламент за Црна Гора, чиј автор е известувачот за Црна Гора, Тонино Пицула.  Еден од амандманите, се однесува на црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, пишуваат тамошните медиуми.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles