15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

По половина век,граѓаните од реонот Исар во Штип ќе добијат нова водоводна и канализациона мрежа. Се реконструираат три улици.Инвестиција вредна 6,5 мил. денари.

6,5 мил. денари е вредна инвестицијата во реконструкција на три улици во реонот на штипски Исар. Освен реконструкцијата, граѓаните од улиците Бел Камен, Стив Наумов и  Пане Гочев ќе добијат нова канализациона и вододна мрежа. Од денеска стартуваа градежните работи.

По безмалку половина век ќе се смени и постојната канализациона и водовдна мрежа,најави директорот на ЈП Исар, Трајче Здравков.

Граѓаните од овој дел на Штип не го криеа задоволството од овој чекор на општинските власти.

Инвестициониот зафат според првичните проценки ќе трае три месеци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles