15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Потврдена победата на Вучиќ

Националната српска изборна комисија денеска соопшти дека со изброени 87,7 отсто од гласачките ливчиња, Вучиќ добил 59,5 отсто од гласовите што е доволно за да избегне вториот круг со неговиот најблизок конкурент, опозицискиот кандидат Здравко Понос, кој заостанува на второто место со 17,5 отсто. Адвокатот и политичар Милош Јовановиќ е на третото место од осумте кандидати кои учествуваа со 5,8 отсто од гласовите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles