16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

М.Каменица: Расчистување на пристапните патишта

Во Македоснска Каменица во текј е акција за расчистување на пристапните патишта до неколку селски населби и маала. Во моментеов се работи на уредување на патишта во Требеш и дел од пат кон Букоравенци во село Саса, по што со работа  ќе се  продолжи и во селата  Моштица и Тодоровци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles