15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

ПМФЛЖ – ЖФК Каменица САСА реди победи

Победа на младинките на ЖФК Каменица САСА на гостувањето во Струга. Во неизвесен и возбудлив меч,гостинките од Каменица заслужено дојдоа до трите бода. Ја надиграа екипата на домаќинот ЖФК Асс Јунајтед со 0:2.Стрелци на головите беа Јована Петрушевска и Стефи Маринковска, која пред само неколку денови потпиша договор за настап и со сениорскиот тим на ЖФК Каменица САСА. Во краткото соопштение од стручниот тим за играта на младинките објавија дека биле “Одлични, борбени и мотивирани во играта и целосно го надиграа домаќинот”.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles