11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Се подготвува Закон за сестринска дејност

Се подготвува Закон за сестринска дејност кој треба да ги регулира наталожените проблеми на медицинските сестри во државата. Ова е заклучок по денешната средба  на претставници на Националното здружение на медицински сестри, техничари и акушерки со министерот и заменик министерот за здравство, Беким Сали и Владимир Рендевски. Министерството го задолжи Здружението да работи заедно со правната служба со цел поскоро донесување на истиот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles