15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Борење: Утре на протест БК Олимпиија од Штип

Утре во 12.30 минути борачите од штипскиот Бк Олимпија ќе оддржат мирен  протест на градскиот плоштад. Со ова како што велат го искажуваат своето незадоволство и дискриминација од страна а македонбската Федерација на боречки спортови.

Поради инцидент во натпреварот со скопскиот БК Лирија, пред неколку години овој боречки клуб, федерацијата го избриша од листата на клубови кои се присутни на натпреварите во биорење во државата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles