15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Протести пред парламентот

Два протеста се одржаа денес пред Бугарскиот парламент. На првиот приврзаници на политиката партија  Преродба, побараа  оставка на Владата. Вториот е во организација на невладина граѓанска организација, која бара Собранието да донесе одлука за  неутралнен статус  на Бугарија во Руско –Украинската војна. Меѓу протестантите имало и лица  со симболот „З“ на грбот , што е  е прокремаљски симбол на руската војна во Украина, јавува БГНЕС.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles