11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Електронски уписи во средните училишта

Учениците кои ќе се запишуваат во прва година средно образование, од оваа година ќе може да се пријавуваат електронски наместо да поднесуваат документи во училиштата. Ваквата услуга лани првпат им беше овозможена на првоодделенците преку националната платформа за електронски упис на првачиња.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles