19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Св. Николе: Се бетонира мостот на Мавровица

Работата на изградба на мостот кај м.в.Мавровица, во Свети Николе, се одвива со динамика побрза од предвидувањето. Денес се врши бетонирање на плочата, а очекувањата се дека се градба ќе се заврши во предвидениот рок даден на изведувачите. Станува збор за инвестиција од 7,7 милиони денари од кои половината се обезбедени преку Биро за регионален развој, а останатите од општинскиот Буџет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles