15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Берово: Улица 20 станува Жан Кафол

Со одлука на беровскиот совет, поддржана од сите советници, улицата 20 во берово е преименувана во Жан Кафол.

 Иницијативата, за преименување на улицата, пред советот беше поднесена од страна на Градоначалникот на Општина Берово, во знак на постхумно одликување, по името на хуманиот  херој, Жан Кофол,  кој загина во сообраќајна несреќа, а кој даде свој придонес во гаснењето на пожарите кои беснееја во Малешевијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles