19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Може да се увезува пченица од Србија

Српската влада донесе одлуката за тргање на забраната за извоз на пченица во земјава. Како што соопшти министерот за земјоделство  Љупчо Николовски на брифинг со новинарите, тој веќе контактирал со надлежните од Србија. Веднаш штом биде крената „рампата”, увозот може да почне:

Српските комори велат дека станува збор за 100 илјади тони пченица наменети за нашите компании, а ние имавме пуштено барање за 50 илјади тони, информира министерот Николовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles