1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

МТСП:Децата ќе се згрижуваат за време на штрајкот

Министерството за труд и социјална политика објави дека за време на деновите на најавениот штрајк установите кои згрижуваат деца од преучилишна возраст ќе ја вршат својата дејност. Штрајкот на вработените е уставно право, но тие се должни да обезбедат минимум непречено функционирање на установите, информираат од министерството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles