20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Протест на штипскиот БК Олимпија

Враќање на челнството во Федерацијата на боречки спортови на Македонија како и укажување на дузина слабости во работата на истата, е причината зошто денеска наместо на тренинг членовите на штипскиот БК Олимпија протестираа на градскиот плоштад.

Целиот случај со Олимпија е буквално наместен,и е без почитување на материјалното и процесно право, тврди екс селекторот на македонската боречка репрезентација Страшо Глигоров.

Порадикални чекори се најавени од менаџментот на Олимпија, доколку надлежните институции не го земат во предвид нивното барање.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles