19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

30-годишнината од формирањето , штипските царинарници ја одбележаа со  дарување крв 

Со доброволно дарување на крв,денеска вработените од штипската Царинарница го одбележаа денешниот ден на здравството, но и како што велат нивниот 14 април ден на македонските цариници.Во просториите на штипскиот регионален центар за Трансфузиологија царинарниците го реализираа овој хуман гест со единствена цел.

Вработените од Трансфузиологија не го криеа задоволството од хуманите побуди на царинските работници.

Во двочасовната акција се собрани 20 единици крв.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles