15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Авион  на НАТО  следел патнички  авион на Србија

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, синоќа на РТС изјави дека авион на НАТО во рускиот воздушен простор следел цивилен лет на српски авион кој летал од Москва за Белград. Наводниот инцидент се случил завчера, а Вучиќ најави дека ќе побара информации од Русија и НАТО.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles