1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Усвоени  санкции против Русија

 „Твитер“ напиша дека на седницата на Владата на Црна Гора  е усвоен пакет рестриктивни мерки против Русија. Абазовиќ им се заблагодари на сите министри, на Владата, на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, на НАТО и на Делегацијата на Европската Унија во Црна Гора за соработката. Црногорската влада неколку пати се обиде да воведе санкции кон Русија, а на една од седниците дури и речиси дојде до физичка пресметка меѓу Кривокапиќ и министерот за надворешни работи Јоргос Радуловиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles