11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Заврши реконструкцијата на ул „Кежовица“ во Штип

Во предвидениот рок се завршени градежните работи на ул. Кежовица , со што е решен еден од клучните проблеми на овдешните жители со тесниот сообраќаен проток.

Станува збор з аулица која е единствената врска со градот на овдешните жители, а чија реконструкција со децении била одлагана.

Од Општината најавија дека тесните грла во градот , конечно, ќе добијат соодветно внимание и ќе бидат дел од општинската програма за реконструкции.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles