15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Од полноќ намалување на цените на горивата

Цената на дизел горивото од ноќеска на полноќ се намалува за два денара за литар, а бензините поевтинуваат за денар.

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР  95 ќе изнесува  80, ЕУРОСУПЕР  98 за 82 , а  ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава за 80 денари за литар. Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство не се менува и останува 78,5 денари за литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles