19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Ќе бидат протерани 24  руски дипломати

Хрватска денеска ја извести Руската амбасада во Загреб дека протерува 18 руски дипломати и шестмина членови на административно-техничкиот персонал. Рускиот амбасадор во Хрватска денеска бил повикан во Министерството за надворешни и европски работи за на тој начин на руската страна да ѝ се изрази „најостра осуда за бруталната агресија врз Украина и бројните сторени злосторства“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles