14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Штрајкови допрва ќе има , бидејќи незадоволни се сите. Решение се обединување и нови избори, кажа  Христијан Мицковски денес во Кочани

Социјално –  економски државата е навлезена во хаос, а штрајкови и протести допрва ќе има, бидејќи отсуствува системско решение,  кажа денес во Кочани лидерот на опозицијата Христијан Мицковски.

Според Мицковски, сево ова немаше да се слулчува, доколку власта ја послушала опозицијата.

Од овие причини, смете Мицковски, под итно се потребни предвремени избори и промена на власта.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles